Riešenia pre organizácie a ich zamestnancov

Ponúkame riešenia pre organizácie a ich zamestnancov. Vypracujeme prieskumy a analýzy stres faktorov v rôznych kontextoch.

Neváhajte sa s nami poradiť, ak vašu spoločnosť zaťažuje:

  • Častá fluktuácia zamestnancov kvôli stresu
  • Množstvo vystresovaných zamestnancov, u ktorých sa vám nedarí identifikovať zdroje
  • Množstvo vystresovaných zamestnancov, u ktorých sa vám nedarí identifikovať zdroje
  • Vyhorenie alebo častá práceneschopnosť zamestnancov, pričom neviete zistiť príčiny

Ako to prebieha?

Pre firmy a organizácie ponúkame systematickú analýzu pôsobiacich stres faktorov v jednotlivých tímoch, oddeleniach alebo naprieč celým prostredím.  V priebehu úvodných stretnutí s vašou spoločnosťou identifikujeme problematické oblasti. Na základe požiadaviek a našich skúseností vytvoríme diagnostickú metódu zameranú presne na oblasť, ktorá vás zaujíma.

Testová diagnostika je najrýchlejším a najdostupnejším riešením najmä pre organizácie s veľkým počtom zamestnancov. Následne prebieha skupinové testovanie. Výsledkom je komplexná podrobná analýza faktorov, ktoré sa výrazne  podieľajú na nepriaznivej situácii.

Pri testovaní sa zameriavame hlavne na:

  • work-life balance
  • oblasti pôsobiaceho stresu v zamestnaní
  • zdroje a stratégie zvládania stresu zamestnancov
  • vyhorenie

Prečo skúmať stres zamestnancov?

Vyčerpanosť, vyhorenie a frustrácia sa u zamestnancov podpisujú na pracovnom výkone, atmosfére na pracovisku a na miere ich absencií. Ktorýkoľvek zo spomínaných dôsledkov sa priamo alebo nepriamo negatívne podieľa na celkovej efektivite a rastúcich nákladoch zamestnávateľa na zamestnancov.

Prostredníctvom analýzy alebo prieskumu dokážeme sledovať viac ako 200 faktorov. Podrobné výsledky sú prvým krokom k systematickému a komplexnému riešeniu, v ktorom vieme byť nápomocní.

Meno alebo organizácia (povinné)

E-mail (povinné)

Telefón

S čím vám pomôžeme?

Správa

Please leave this field empty.

Naši spokojní klienti

„Veľmi dobrý ohlas na spoluprácu s Inštitútom stresu počas nášho Festivalu zdravia nás viedol k rozšíreniu spolupráce. Zástupcovia inštitútu merania vyhodnotili, my sme ich porovnali s našimi dátami o psychofarmakách. Výsledkom bola spoločná tlačová konferencia ku Svetovému dňu duševného zdravia, ktorá zaujala množstvo novinárov. Skvelá kombinácia ľudského a profesionálneho prístupu k spolupráci“

Branislav Cehlárik, PR manažér, zdravotná poisťovňa Dôvera a. s.

Kurzy a Workshopy

Chcem vedieť viac

Prieskumy

Chcem vedieť viac…

Dni Zdravia

Chcem vedieť viac