• Snívate o zmenách vo svojom živote, no nemáte energiu ich realizovať?
  • Prežívate v práci stres, s ktorým sa ťažko viete vyrovnať?
  • Vyhoreli ste a neviete, ako ďalej?
  • Beží vám hlavou toľko myšlienok, že vám bránia v spánku?
  • Máte problém identifikovať zmysel svojho života?
  • Prežívate stres extrémnym až paralyzujúcim spôsobom?
  • Neúspešne hľadáte spôsob, ako zmeniť život plný stresu?

Častým dôvodom nečinnosti môže byť úplná strata energie, nedostatok času, nadmerné zahltenie povinnosťami. Nastanú situácie, kedy aj napriek enormnej snahe veci nejdú tak, ako je človek zvyknutý. Nevládze, nemá síl riešiť každodenné starosti, je apatický.

Tento počiatočný stav môže prerásť do naštrbenia sebadôvery vo svoje schopnosti a svoj potenciál. Snaha “bičovať” sa k výkonu sa môže prejavovať ešte väčšou frustráciou, až môže dôjsť k strate záujmov, túžbe po samote, strate celkového zmyslu života. Extrémne vyčerpaný organizmus alebo človek v stave vyhorenia si prechádza podobnými etapami.

Inštitút stresu pomáha všetkým tým, ktorí chcú vedieť efektívnejšie zvládať stres a žiť plnohodnotnejší život.

Sme nápomocní pri riešení zložitých pracovných a osobných situácií. Podporujeme našich klientov pri dosahovaní cieľov s ohľadom  na ich individuálne potreby. Máme za sebou viac ako 1 000 hodín poradenstva, kedy pomáhame ľuďom spoznávať spúšťače stresu a zlepšovať stresovú odolnosť. Poradenstvo poskytujeme v našich priestoroch v Bratislave a Trnave.

Ako zistíte, že dlhodobý stres ohrozuje váš život?
V prvotných štádiách sa nahromadený stres spája s problematickým zaspávaním, čo je prvý varovný signál prežívaného napätia. Na vine je množstvo myšlienok bežiacich v hlave alebo prerušovaný spánok.

V neskorších štádiách dochádza k čoraz výraznejšiemu vyčerpávaniu organizmu, dôsledkom ktorého sa prejavujú kardiovaskulárne ochorenia, problémy s imunitou, problémy zažívacieho traktu. Najčastejším ochorením v dôsledku stresu je rozvinutie tetánie a pásovy opar (herpes zoster). V psychickej rovine môže dôjsť k výskytu úzkosti a depresií.

Meno alebo organizácia (povinné)

E-mail (povinné)

Telefón

S čím vám pomôžeme?

Správa

Please leave this field empty.

Otestujte sa v našich on-line testoch

Naši spokojní klienti

„Služby inštitútu stresu využívam pol roka. Už po pár sedeniach som sa začala cítiť lepšie, pozitívnejšie sa pozerám na veci a ľudí okolo seba a som uvoľnenejšia. Celkovo sa viac teším zo života. Veľmi sa mi páči prístup, stretnutia prebiehajú v príjemnej a uvoľnenej atmosfére. Stretnutia mávam v pondelok ráno a neviem si predstaviť lepší štart týždňa, odchádzam z nich vždy s úsmevom, pozitívne naladená a odhodlaná na sebe ďalej pracovať. Veľmi oceňujem aj ústretovosť pri dohadovaní času a miesta stretnutia. Inštitút stresu môžem iba odporúčať.“
Alenka, 27 r., Bratislava
„Karola poznám niečo vyše 10 rokov.
Pred rokom a pol som sa dostal do veľmi nepríjemného stavu, ktorý sa objaví v živote asi každému z nás… Ukončieval som vzťah, s ktorým sa mi nedarilo vysporiadať.
Potom mi napadlo navštíviť Karola. Začal som mu rozprávať aké mám problémy s psychikou, že nemôžem spávať, stále riešim čo sa so mnou deje. Stačila mi polhodina aby som pochopil o čo ide. Nerozprával so mnou ako s priateľom, kolegom, ale z profesionálneho hľadiska mi vysvetlil, čo som nevnímal. A ja som od toho momentu v podstate začal znovu ŽIŤ, za čo mu budem navždy vďačný a za čo si ho samozrejme nesmierne vážim.“
Juraj, 34 r., Trnava
„Spoluprácu v skratke hodnotím ako veľmi dobrú. V mnohých veciach mi to pomohlo, či už vo vzťahu, v práci, v škole. Keď sa obzriem za minulosťou je tam citeľný rozdiel a verím, že ďalšími stretnutiami sa to ešte vylepší.“
Róbert, 29 r., Partizánske
„Je krásny slnečný deň a vy akurát dokážete vnímať, aké je vám nepríjemné teplo, čo za deň vás čaká a aké problémy budete musieť riešiť, kto vám bude volať. Poznáte, keď je toho veľa na vás a nevidíte koniec toho všetkého. Vtedy som začal spolupracovať s p. Karolom Kováčom a organizáciou Inštitút stresu. Prejavil veľkú profesionalitu pri identifikovaní problémov a taktiež pri nastavení krokov na zvládnutie toho, rovnako ako vytrvalosť a podporu v priebehu celého obdobia spolupráce.“
Ondrej, 26 r., Trnava

Stres audit

Chcem vedieť viac

Relaxačné tréningy

Chcem vedieť viac

Poradenstvo

Chcem vedieť viac