Ku koncu roka bilancujeme. Čo sa nám podarilo, za čo sme vďační, čo sme sa naučili. Takto vyzeral rok 2016 v Inštitúte stresu.

1 750 stres auditov

Zdravotné problémy či zvedavosť, nech už bol dôvod akýkoľvek, stres audit sa i tento rok tešil veľkému záujmu. Absolvovalo ho 1 750 ľudí. Stres audit odhaľuje mieru prežívaného stresu na fyzickej a psychickej úrovni, odolnosť voči stresu a celkovú kondíciu organizmu. Viac o tejto službe sme písali v článku Ako HRaVo meriame stres. 

365-krát ročne sme tvorili a zdieľali

Naša najväčšia komunita na Facebooku je „Pozitívne myslenie na každý deň“. Aby sme dodržali jej názov, každý jeden deň sme vám prinášali nové statusy, citáty, články či gif-ká. Spolu s ďalšími našimi Facebook stránkami to bolo v roku 2016 vyše 600 statusov. Tu sa nám potvrdilo, že ak je práca robená s láskou a vášňou, bude to vidieť. Za rok nám stúpol počet fanúšikov v komunitách o vyše 23 000 ľudí. Celkovo teda komunikujeme s vyše 50 000 ľuďmi v komunitách, s dosahom okolo milióna. Koncom roka sme tiež zjednotili vizuál a všetky naše online kanály prepája nové logo (obrázok nižšie).

Inštitút stresu

Jednotný vizuál pre komunity na Facebooku a celkovo v online prostredí.

3 projekty

Spomedzi rôznych projektov za rok 2016 by sme radi spomenuli tieto tri, ktorých trvanie bolo od niekoľko mesiacov až po celý rok.

Teší nás, že i tento rok sme boli súčasťou Festivalu zdravia pre zdravotnú poisťovňu Dôvera. Z výsledkov meraní v našom stánku sme pre Dôveru vypracovali analýzu. Časť výsledkov analýzy si môžete prečítať v článku Vyčerpaný organizmus majú najmä mladí a seniori alebo v sekcii mediálne výstupy.

Pre mobilného operátora sme spracovali komplexnú analýzu stres faktorov v rámci interného prostredia. Výsledkom môže byť zníženie fluktuácie zamestnancov na sledovaných pozíciách.

Celý rok sme pokračovali v spolupráci s občianskym združením Samária, ktoré spravuje komunitné centrum pre obyvateľov Hlohovca a okolia. Klientom tohto nízkoprahového centra sme v priebehu celého roka poskytovali zdarma poradenský servis.

dovera

Festival zdravia zdravotnej poisťovne Dôvera.

23 workshopov a Dní zdravia v organizáciách

Stretávali sme sa, prednášali, diskutovali, testovali, radili, zamýšľali, hodnotili, zdieľali, hľadali riešenia. Ďakujeme za atmosféru a prínos z každého jedného stretnutia s vami.

56 článkov… to nie je iba číslo

V roku 2016 sme publikovali 56 článkov z oblasti stresu, work-life balance, syndrómu vyhorenia. Za týmito článkami stoja predovšetkým zanietení ľudia, ktorým patrí naša vďaka. Tento rok článkami prispeli okrem 3 stálych aj  5 noví autori. Za zmienku určite stojí najčítanejší článok, ktorým bol „4 otázky, ktorými sa v strese o seba postaráte“ (čítanosť 6 374).

Zvlášť si ceníme a výrazne zarezonovali vaše osobné príbehy. Vďaka tomu, že ste sa s nimi rozhodli podeliť, pomohli ďalším ľuďom pri zvládaní stresu. Boli to:

Vyčerpanie organizmu obráti hodnoty

Na pohotovosť, prosím. Skutočný príbeh o kolapse organizmu

Moja cesta, na ktorej sa učím zvládnuť stres a emócie

28 mediálnych výstupov + 2 videá

Tému stres si často všímajú média. Tento rok sme mali tú česť spolupracovať s médiami ako Pravda, Hospodárske noviny, Nový čas, Exclusive, Učiteľské noviny, Magazín zdravia, Rádio Slovensko, Rádio Jemné a množstvo online portálov.

Nakrútili sme dve videá. Máte sa na čo tešiť, čoskoro vám ich predstavíme.

Inštitút stresu – aký bude rok 2017?

Čo sme sa počas uplynulého roka naučili? Menej je viac. To je pre nás zásadná veta. Ani pri najlepšej vôli nie je možné realizovať všetky nápady, stíhať všetky požiadavky, rozvíjať množstvo projektov. Preto sme niektoré aktivity posunuli na rok 2017, niektoré i odmietli. Nechceme sa dostať do bodu, kedy „obuvník chodí bosý“.  Do bodu, kedy by nás čakalo vyhorenie, či extrémne vyčerpanie. Snažíme sa horieť, ale nevyhorieť. Preto sa v roku 2017 chceme zamerať na efektivitu, naďalej na sebe pracovať, robiť zmysluplné projekty, ale zároveň si držať svoj osobný work-life balance.

Ďakujeme vám všetkým, ktorí ste sa počas roka 2016 stretli a ovplyvnili nás a celý Inštitút stresu. S vami to má zmysel 🙂

Tím Inštitútu stresu. 

Komentáre

komentáre

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach