Myšlienka začať sa naplno venovať téme stres vznikla koncom roku 2014. Čo všetko sa nám podarilo za rok? Toto je Inštitút stresu v číslach.

1 427 stres auditov

Kto by nebol zvedavý, ako je na tom so stresom? V priebehu celého roka sme ľuďom  odhaľovali mieru prežívaného stresu na fyzickej a psychickej úrovni a zisťovali  ich odolnosť voči stresu.

Stres audit

7 Dní zdravia

Naša práca bola ocenená aj zo strany organizácií. Participovali sme na aktivitách, ktoré pripravovali spoločnosti pre svojich zamestnancov. Veľký záujem bol najmä o stres audit a poradenstvo.

Pracovali sme pre zdravotnú poisťovňu Dôvera, spoločnosť Slovak Telekom, Penta Investments a News and Media Holding.

2 projekty

Boli sme súčasťou Festivalu zdravia, ktorý organizovala poisťovňa Dôvera. V rámci tohto festivalu sme navštívili 24 slovenských miest, náš stánok zdravej mysle navštívilo 1 200 ľudí. (foto+video na festival)

Inštitút na prelome rokov

Festival zdravia – Inštitút stresu

V roku 2015 Inštitút stresu nadviazal partnerskú spoluprácu s občianskym združením Samária, ktoré zriadilo komunitné centrum pre obyvateľov Hlohovca a okolia. Klientom tohto nízkoprahového centra sme v priebehu celého roku poskytovali poradenský servis.

16 mediálnych výstupov

V máji si aktivity Inšitútu stresu všimol týždenník Šarm. V rámci spolupráce vznikla reportáž o možnostiach merania stresu.

Naša účasť na zelenom trhovisku Eco Village 2015 zaujala v reportáži TV Markíza.

Z 1 200 výsledkov stres auditu v priebehu Festivalu zdravia sme pre poisťovňu Dôvera spracovali prieskum stres faktorov. Výsledky boli prezentované na tlačovej konferencii, ktorej výstupy zarezonovali vo viacerých printových a elektronických médiách: TV JOJ, Pravda, Nový Čas, Zdravotnícke noviny, atď…

v médiách

Inštitút stresu v médiách

 68 článkov o strese

Inštitút stresu nie je len o službách. Na našom portáli www.istres.sk sme v roku 2015 publikovali 68 článkov o strese.

cl2

 

Našou snahou je prinášať poznatky renomovaných inštitúcií, výskumné zistenia, odporúčania, tipy a triky ako prežívať menej stresu a príbehy prežívania stresu v reálnom živote. Články sú rozdelené do viacerých rubrík: zdravie, vzťahy, práca, príbehy.

Inštitút stresu sa rozrástol o 5 spolupracovníkov tím

V priebehu roku 2015 sa k nám pridalo 5 spolupracovníkov.

K odbornému tímu – Karolovi Kováčovi, Ivete Šefarovej a Martine Kováčovej sa postupne pripojilo 5 spolupracovníkov.

Svojou činnosťou nesmierne obohatili náš tím:

  • redakčnou činnosťou;
  • pomáhajú šíriť osvetovú činnosť v oblasti stresu a povedomie o organizácii. Cieľom je pomoc v najrôznejších formách.

 

 

33 500 fanúšikov na sociálnych sieťach

Na osvetu sme sa zamerali nielen v reálnom prostredí, ale aj vo virtuálnom priestore. Na sociálnej sieti Facebook sa nám podarilo v prvom roku činnosti vybudovať komunitu s viac ako 33-tisíc fanúšikmi.

Inštitút stresu takmer na dennej báze pripravuje články, statusy či citáty pre fanúšikov našej komunity.

Inštitút stresu

 

Komentáre

komentáre

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach